Hello There, Guest! Login Register

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ridicarea si caderea Garena/Gplay
Hai sa va zic o scurta si trista poveste despre cum s-au ridicat cele doua platforme de dota si cum au picat,am prins destule "generatii" si am vazut destule si din afara si dinauntru.
Prin 2004 cand a aparut,te jucai pe batlenet,ca nu aveai unde,apoi a aparut garena,2005-2006 ceva gen,era un singur room pe romania in care se inghesuiau 200 de insi,stateai cu orele sa prinzi un loc pe room pe vremea aia,vremea lui tg.zebra,kid si altii.S-a dezvoltat foarte repede garena.ro,a fost cumparata prin 2007 parca de vidz si a ajuns la 32 de roomuri doar pe Romania (WOW).Apoi ce s-a gandit romanu,ca na toata lumea vrea sa scoata un ban cinstit,sa vanda admin,si da s-a vandut masiv adminul pe garena,era generatia lui globula,baal,framis,nation si fracsu,virtus.pain,ts.mamba si multi altii.Si atunci ca si acum,cumparau toti agaricii admin sa-si arate puterile,in schimb atunci nu prea aveai alternativa si ....taceai si inghiteai.Dar prin ianuarie 2011 a aparut si acest Gplay,iar cand am venit aici nu se umplea un room de 200 de insi.Mystic_angel m-a adus aici,impreuna cu mamba,mandone,virtus.pain si inca cativa,am format un staff si am luat-o de jos cu totii.
Faceam cu orele in sir reclama masiva pe garena pe toate roomurile,si promiteam un altfel de client,cu sistem antihack,fara admini ratati si multe altele,lumea a inceput sa vina foarte repede pe gplay,pentru ca erau sictiriti de ce se intampla atunci pe garena.In scurt timp ajunsesem la 3 roomuri,pe gplay,ne zbateam in continuare cu reclame,cu organizat turnee,pe scurt ne-am pierdut foarte mult timp pentru gplay,pentru ca oamenii sa aiba altceva.
Ghost l-a inlaturat pe mystic,cand a vazut ca ii merge afacerea,restu plecase cu el odata,nu mai ramasesem decat eu ( _PwN_ ),mihaela(sorsa lui ghost) si kirry,am luat-o iar de la cap,am gasit alti oameni capabili sa formam un staff,tantarica,metalica,etc.
Si a mers bine,mult timp,vreo 4 ani practic,se dezoltase asa mult gplay incat se ajunsese la 6 roomuri de divizia C,2 roomuri de B si un room de A,toate pline ochi.
Moment in care aparuse peste noapte un admin pe gplay,eu fiind head admin pe vremea aia,ma ocupam cu promote si demote la admini,si ma trezisem cu un anume eu_delfinu,care cumparase admin.
M-am dus la ghost si i-am zis ba nu vinde admin,ca o sa patesti exact cum s-a intamplat cu garena,nu m-a ascultat,nici Mihaela sorsa nu se intelegea cu el,moment in care am renuntat toti din staff,apoi a urmat ce a urmat si vedeti la ce s-a ajuns...
Si garena si gplay s-au ridicat foarte repede,dar au picat la fel de repede,culmea din aceeasi prostie.
NU,dota nu a murit,inca mai sunt zeci de mii care se joaca acest joc,dar prefera sa o faca in alta parte,nu unde isi bate lumea joc.
Aveti iccup,aveti rgc,datile peste nas,NU MAI JUCATI AICI !!! (oricum ati mai ramas vreo 2-300 pe gplay).

P.S. _PwN_ here,ghost & delfinu sa ne sugeti de pu.la martalogilor !!!
Reply
Nu iti mai face reclama la cat de prost esti si ai fost , ca deja stie toata lumeaSmile)

Era IO MITICA , CEA MAI NEAGRA DE PE GPLAY SI PUNCT
Reply
(10-09-2018, 08:32 AM)Mitica2 Wrote: Nu  iti mai face  reclama la cat de prost esti si ai fost , ca  deja  stie toata lumeaSmile)  

Era IO MITICA  , CEA  MAI NEAGRA DE  PE  GPLAY SI PUNCT

Baiatul a scris 10 randuri-15, sau cat sunt, iar tu mare hater te-ai gandit tu sa-i dai peste nas? Cine mo.rtii tai esti?
     In alta ordine de idei, sal pwn, sunt asdf.puffy, tin minte cand ma chemai pe gplay si eu eram pe Garena si ziceam ca sunt mai "oldschool" si ca o sa raman acolo.
     Pacat de ghost, n-am prea multe idei despre el, dar ar trebui sa se gandeasca inainte sa dea admin la maphackeri, sau odata ce a facut asta, sa nu mai faca si a 2a oara! Smile) Nu stiu cate stie despre forum, sau ce activitate are el pe forum, sa vada ce e pe platforma lui, sau sa vada problemele ce sunt, dar cred ca e spre 0, nici nu stiu daca a intrat vreodata. Si-a batut joc, nu se mai ocupa nimeni de map hackeri, leaveri, antigameri, a bagat sistemul ala unde poti da report la finalul unui joc, la care poate da report orice pro.st :Undecideddunno, ma depaseste. Eu unul sunt pe ICCUP pana ce introduce harta veche inapoi si pana ce pune 2-3 admini capabili.
Reply
Daca ma apuc sa ma laud,as umple cateva pagini cu cate am facut pentru platforma asta,nu numai eu singur,si restu din staff care au fost cu mine,am plecat de la un moderator ce organiza turnee si am ajuns head admin,in schimb de tine isi aduce aminte lumea (care o fi aia nush...) ca esti un maphacker autist,mereu au exista si o sa existe maphackerii,dar pe vremea mea va fereati,mai ales cand intram pe room va imprastiati imediat,acum stii ce e naspa?
Nu ca se joaca lumea fara un pic de simt cu maphack,nu ca folosesc platitorii de admin maphack,ci ca ghost e constiient de treaba asta si permite lucrurile astea...
candy i-am zis acu vreo juma de an,sa revin sa incerc sa aduc si o parte din staff-ul vechi si din oamenii buni care au plecat pe alte platforme,sa deschid o liga,gasisem pe cineva sa sponsorizeze cu premii,cu conditia sa ii scoata pe toti pripasii aia la care le-a dat admin pe bani si nu a vrut...
App ca sa vedeti cat de sarac e ghost,i-a dat admin lui fulgerx ca i-a platit hostingul....plus muuuulte alte chestii urate care nu le stiu prea multi paici,trist.
Reply
vai de capu lui de admin )))

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ne putem strange si pe rgc pe ro. Cei care sunteti amatori dati un msg am acelasi nick.
Reply
Haideti pe RGC Romania http://www.rankedgaming.com ne seteaza ei 6.83d daca cerem .
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread:
1 Guest(s)